گیاهان دارویی دُرگیاه
یکشنبه , جولای 5 2020
سرخط خبرها
خانه / گشنیز نهاوند / قیمت عمده گشنیز نهاوند در محل تولید

قیمت عمده گشنیز نهاوند در محل تولید

قیمت عمده گشنیز در محوریت فروش محصول و محل تولید نهاوند از میانگین 9000 تومانی به عددی بیش از 10500 تومان پس از گذشت چند هفته از ایام برداشت رسید.

قیمت عمده گشنیز

ویژگی خرید عمده گشنیز خشک از استان همدان

بازار شاهد نرخ هایی در مورد این محصول در طی 1/5 سال اخیر بوده که اعداد کاملا متفاوتی را شامل می شود. این عددهای قیمتی عم در محل تولید و هم در تمامی بازارها در برخی مقاطع، شرایط خاصی را از نظر نوسان طی حدود دو سال اخیر ایجاد نمود.
اما خرید عمده گشنیز از محدوده اصلی کشت و تولید، یعنی استان همدان دارای ویژگی هایی می باشد. که خریداران با کسب اطلاع بهای این گیاه از نقاط مختلف مربوط به فروش محصول، متوجه شرایط بازار محصول گشنیز می شوند.
ویژگی ارزان بودن تخم گشنیز در محوریت توزیع انبوه، نسبت به بقیه نواحی، شاخص ترین مورد در این خصوص می باشد. که موجب شده در کنار قابل دسترس بودن حتی از دورترین مناطق، بسیاری به شکل مستقیم خریدشان را انجام دهند.

قیمت عمده گشنیز

قیمت عمده گشنیز پیش و پس از برداشت

درباره موضوع ریالی گیاه دارویی گشنیز می توان به زوایای مختلفی پرداخت. مانن روند آن طی سال های گذشته یا رویه مربوطه طی امسال و یا پیش بینی هایی که در این خصوص صورت می گیرد.
اما قیمت عمده گشنیز در ماه های اخیر و پیش و پس از برداشت محصول نیز قابل توجه بوده است. در سه ماهه منتهی به روزهای فعالیت کشاورزان در خصوص برداشت تخم گشنیز در برهه ای چند روزه عرضه عمده انواع شکسته و توپی به عددهایی بیش از 11000 و 12000 نیز رسید.
ولی در اولین روزهای پس از اتمام عملیات مذکور که گشنیز تازه به بخش خرید و فروش ورود نمود، افت قیمتی سبب رسیدن گشنیز کمباینی به مدت چند روز به رقم میانگین 7000 تومانی و انواع توپی و لپه نیز به ارقامی کمتر از 9000 و 11000 شد.

قیمت عمده گشنیز

نرخ فروش عمده گشنیز توپی در بازار

طی 6 ماهه اخیر نرخ متوسط فروش عمده گشنیز توپی در بازار شهری مستقر در استان های مختلف کشور بالغ بر 14000 تومان بوده که این عدد با بهای موجود در قطب تولید همواره متفاوت است.
اگر رقم های مربوط به گشنیز در بازار گیاهان دارویی مراکز استان را هم در چند سال گذشته بررسی نماییم، مشخص میگردد از منظر ریالی طی سال های 95 تا 98 اعداد قیمتی گوناگونی که گاها اختلاف فاحشی هم با هم دارند، برقرار بوده است.
به طور مثال اختلاف حجم تولید در سال های 96 و 97 سبب شد تا در دو سال متوالی مذکور، ارقام قیمتی دارای اختلاف زیادی باشند.

قیمت عمده گشنیز

قیمت گشنیز در نهاوند

میزان حدود 10000 تنی تولید تخم گشنیز در استان همدان به محوریت نهاوند این گستره را به محلی مهم از حیث قیمت گذاری تبدیل نموده است.
بخش مهمی از کشاورزی بسیاری اهالی این دیار کهن، مربوط به کشت و تولید تخم گشنیز، این گیاه دارویی پر ارزش می باشد. سالانه حدود 70 درصد از تولید کشوری مربوط به این ناحیه است.
از این رو قیمت گشنیز در نهاوند برای فعالان بازار داخل و خارج، پر اهمیت می باشد. عدد میانگین 9500 تومانی مربوط به نرخ میانگین فروش هر کیلو گشنیز در حجم عمده طی ماه های اخیر می باشد.

قیمت عمده گشنیز

بهای گشنیز در سال 98

بهای گشنیز در سال 98 و در 6 ماهه اول را می توان در دو فصل بهار و تابستان یا در واقع قبل از ورود محصول تازه به بازار و پس از آن تحلیل کرد.
زیرا همواره ایام برداشت، نقش مهم خود را در این زمینه ایفا نموده و موجب تغییراتی در نرخ مربوطه شده است. می توان به افت قیمتی مقطعی میانه تیر ماه که بیش از 25 درصد کاهش را شاهد بودیم اشاره کرد.
این سال با سال قبل، دارای عدم شباهت هایی در خصوص رویه و نمودار ارزش ریالی بوده است که قبلا نیز جزئی تر به آن پرداختیم.

قیمت عمده گشنیز

جهت مشاوره یا خرید محصولات با ما در ارتباط باشید:
مدیریت فروش: محمد سلیمی
شماره های تماس:
شماره موبایل: 09102126803
شماره تلفن ثابت: 02133478516
پست الکترونیکی: info@dorgiah.com

مطلب پیشنهادی

قیمت دانه گشنیز

قیمت دانه گشنیز در نهاوند و بازارهای جنوب کشور

قیمت دانه گشنیز امسالی در حیطه کشت و تولید شهرستان نهاوند و بازارهای نیمه جنوبی …

گیاهان دارویی دُرگیاه