گیاهان دارویی دُرگیاه
یکشنبه , جولای 5 2020
سرخط خبرها
خانه / دُرگیاه / قیمت خاکشیر در سال 98

قیمت خاکشیر در سال 98

قیمت خاکشیر در سال 98 و در هفته های نخستین سال رقم بیش از 34000 تومانی نوع درجه یک و در ابتدای تابستان رقم کمتر از 25000 تومانی را تجربه نمود. در حال حاضر نیز به منظور آگاهی از نرخ عمده محصول در قطب تولید، با ما تماس بگیرید.

قیمت خاکشیر در سال 98 قیمت خاکشیر در سال 98

نرخ خرید و فروش خاکشیر 98

میزان قیمت محصول خاکشیر بستگی به چند عامل دارد، که یکی از مهمترین عوامل حجم تولید آن می باشد. که به طور نمونه؛ اثر این موضوع و کاهش حجم تولید کاملا در سال 97 مشخص گردید. که تبعات قیمتی آن به اوایل سال 98 هم کشیده شد. اما در فصل برداشت، وضعیت دیگری پیش آمد.
حجم برداشتی خاکشیر همانند همیشه نقش اصلی را پیرامون بهای خاکشیر سال 1398 ایفا نمود. در سال 97 شرایط به گونه ای پیش رفت که حتی با توجه به افت مصرف خاکشیر در نیمه دوم سال، افزایش قیمت آن در پاییز و زمستان ادامه داشت و رقمی افزون بر اعداد قیمتی تابستان بود.
با مشخص شدن اینکه میزان تولید در سال جاری بسیار فراتر از سال 97 می باشد، نرخ خرید و فروش نوع درجه 1 محصول که در آغازین روزهای اردیبهشت مرز 36000 تومان را رد کرده بود، در طی چند هفته با نزول قابل ملاحظه ای همراه شد.

 قیمت خاکشیر در سال 98

دگرگونی قیمتی محصول خاکشیر

دگرگونی قیمتی محصول خاکشیر

با قیاس نمودن اعداد مربوط به داد و ستد خاکشیر در خاستگاه و قلمرو تولید در سال های 97 و 98 ملاحظه می نماییم که ارقام مربوطه دارای تفاوتهای قابل توجهی می باشند.

قیمت خاکشیر در سال 98 چگونه پیش خواهد رفت

با توجه به افزایش نسبی بارش ها در نیم اول سال آبی 98-97 نسبت به زمان مشابه در سال قبل و همچنین بارندگی های اوایل نیمه دوم این سال آبی در فروردین ماه 98، بسیاری پیش بینی ها حول بالا رفتن حجم برداشت محصول خاکشیر در دوره 98 بود.
با شروع امور مربوط به برداشت این گیاه دارویی که پیش بینی صورت گرفته نیز درست از آب در آمده بود، سیر نزولی ارزش ریالی و قیمت خاکشیر در سال 98 در بازار ایران آغاز گردید و در ابتدای تیر ماه کاملا اعداد مشخص شد. به طوری که هر کیلو خاکشیر درجه یک در کانون تولید آن به کمتر از 23500 تومان نیز رسید.
در ادامه این سال نیز می توان شاهد شرایطی نشأت گرفته از چندین عامل بود که ممکن است بر روند بازار موثر واقع گردند.

قیمت خاکشیر در سال 98

فروش عمده و مستقیم خاکشیر

فروش عمده و مستقیم خاکشیر به عنوان یکی از فعالیتها و خدمات دُرگیاه بوده که تلاش می گردد به مطلوب ترین نحو که مورد توجه مشتریان است صورت گیرد.
خاکشیر مرغوب همدان به تمام نواحی کشور ارسال می گردد. در این نوع عرضه که از اقلیم اصلی تولید صورت می گیرد تمامی شهرهای کوچک و بزرگ و دور و نزدیک، این کالای گیاهی ناب ایرانی را از محوریت آن دریافت می نمایند.
در برخی نقاط کشور، مصرف این فراورده به دلیل طولانی بودن ایام گرم سال، محدود به تابستان نمی باشد. برخی نیز به دلیل مصارف دارویی، خاکشیر را در فصول مختلف مصرف می کنند. در اصل این گیاه دارویی به دلیل خواص گسترده ای که از لحاظ درمانی دارد، محدود به استفاده در ایام خاصی نیست.

قیمت خاکشیر در سال 98

شرایط بازار خاکشیر در سال جاری

همانطور که در موارد ذکر شده با آن اشاره گردید، وضعیتی از بازار محصول در سال جاری ترسیم شد. شرایط بازار خاکشیر در سال جاری از حیث اینکه تولید بسیار بیشتر از دوره قبل بوده است، مستقیما تحت تاثیر قرار گرفت.
نمود آن را می توان در اعداد قیمتی مربوط به خرید و فروش کلی و جزئی در بازارها مشاهده کرد. نیمه دوم سال هم دارای شرایط خاص خود می باشد. در این بین می شود به کاهش مصرف در بسیاری مناطق اشاره کرد.
مسیر نرخ خاکشیر 98 هم اکنون دوره ای را پشت سر می گذارد که با زمان مشابه خود در سال قبل تفاوت دارد.

قیمت خاکشیر در سال 98

جهت مشاوره یا خرید محصولات با ما در ارتباط باشید:
مدیریت فروش: محمد سلیمی
شماره های تماس:
شماره موبایل: 09102126803
شماره تلفن ثابت: 02133478516
پست الکترونیکی: info@dorgiah.com

مطلب پیشنهادی

قیمت خاکشیر در تهران

قیمت خاکشیر در تهران شیراز مشهد اصفهان و مرجع تولید همدان

قیمت خاکشیر در تهران و شهرهای شیراز مشهد اصفهان و مرجع تولید این محصول در …

گیاهان دارویی دُرگیاه